Jak uaktualnić oprogramowanie Bosch 0 275 007 006

Aktualizacja oprogramowania Bosch 0 275 007 006 jest prosta i może być wykonana za pomocą specjalnego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Najpierw należy pobrać najnowszą wersję oprogramowania z oficjalnej strony internetowej Bosch. Po pobraniu należy zainstalować oprogramowanie na komputerze i uruchomić je. Następnie należy wybrać opcję aktualizacji oprogramowania i postępować zgodnie z instrukcjami. Po ukończeniu procesu aktualizacji na ekranie pojawi się komunikat o udanej aktualizacji. Uruchomienie ponowne oprogramowania Bosch 0 275 007 006 pozwoli użytkownikom cieszyć się najnowszymi funkcjami i ulepszeniami.

Ostatnia aktualizacja: Jak uaktualnić oprogramowanie Bosch 0 275 007 006

Aktualizacja BIOSu nie jest rzeczą konieczną, gdy nasz komputer działa w porządku. Należy ją wykonać jedynie w przypadku, gdy nowa wersja wprowadza obsługę lepszych modeli procesorów lub gdy zajdzie taka konieczność w wyniku problemów z płytą główną. Takie sytuacje się jednak zdarzają i dobrze wiedzieć, jak się za to zabrać.

1. Sprawdzamy aktualną wersję BIOSu

Zanim przejdziemy do pobierania i instalacji aktualizacji, warto sprawdzić swoją obecną wersję BIOSu. Być może aktualizacja jest zbędna i mamy już najnowszą wersję – warto to sprawdzić.

Wersję możemy sprawdzić na ekranie włączania komputera lub w samym BIOSie. Do BIOSu możemy wejść wciskając klawisz Delete na ekranie ładowania komputera (odpowiednia informacja jest wyświetlona).

Również w samym systemie możemy to sprawdzić. Wystarczy uruchomić wiersz polecenia (Windows+R > komenda „cmd”) i wpisać polecenie:

wmic bios get smbiosbiosversion

Po aktywacji powyższej komendy wyświetli się aktualna wersja BIOSu.

2. Pobieranie aktualizacji BIOSu

Sposób aktualizacji BIOSu zależy w dużej mierze od producenta płyty głównej. Każdy producent udostępnia własne narzędzia, instrukcje oraz pliki, jednak wszystkie metody mają wspólny margines, który tu poruszymy.

Przede wszystkim musimy pobrać aktualizację BIOSu na dysk. Robimy to tylko i wyłącznie ze strony producenta, po przejściu na konkretną podstronę naszej płyty głównej. Upewniamy się, że model płyty głównej na stronie jest zgodny z posiadanym przez nas urządzeniem i pobieramy aktualizację BIOSu, najczęściej w formacie ZIP.

Pobierz aktualizację dla płyty głównej: AsRock, ASUS, MSI, Gigabyte.

Wypakowujemy paczkę ZIP w dogodne miejsce (np. na Pulpit) i otwieramy folder. W środku powinniśmy znaleźć kilka plików z nazwą wersji lub modelu płyty głównej. W tych plikach jest aktualizacja BIOSu – teraz musimy ją zainstalować.

Jest na to kilka sposobów – możemy zrobić to za pomocą pendrive'a i opcji w BIOSie lub bezpośrednio z systemu.

3. Instalacja BIOSu przez USB

Praktycznie każda płyta główna posiada specjalny tryb, w którym możemy instalować aktualizację BIOSu. Uruchamia się go z poziomu samego BIOSu lub za pomocą odpowiedniego przycisku tuż po włączeniu komputera.

Przykładowo, w przypadku płyt Gigabyte powinniśmy mieć tryb Q-Flash. Uruchamia się go poprzez wciśnięcie przycisku End podczas uruchamiania komputera. Z kolei w przypadku płyt głównych ASUS oraz MSI odpowiednią opcję znajdziemy w ustawieniach BIOSu (M-Flash / Z-Flash). Szczegóły znajdziecie w instrukcji do swojego modelu płyty głównej.

Przenosimy rozpakowane pliki na dysk USB (pendrive, dysk zewnętrzny), a następnie uruchamiamy komputer ponownie. Wywołujemy odpowiedni tryb (np. Q-Flash), a następnie czekamy na uruchomienie się przeglądarki plików. W przypadku wspomnianego Q-Flash w Gigabyte wybieramy opcję „Update BIOS from drive” (Zaktualizuj BIOS z dysku). pl/uploaded/News%20September%202014/BIOS-Aktualizacja/q-flash. jpg" alt="Q-Flash w Gigabyte, czyli aktualizacja BIOSu bezpośrednio z USB"/>

Za pomocą przycisków na klawiaturze wybieramy z listy nasz dysk USB, a następnie wykryty plik instalacyjny BIOSu. Po jego wybraniu instalacja dokona się już automatycznie, a komputer uruchomi się ponownie.

4. Instalacja BIOSu z poziomu Windows

Producenci płyt głównych udostępniają swoje własne oprogramowanie, które umożliwia wykonanie aktualizacji bezpośrednio z poziomu Windowsa. Z reguły jest ono banalnie proste w użyciu – wystarczy je uruchomić i wskazać plik z rozpakowanej paczki lub pozwolić na automatyczne wyszukanie, pobranie i zainstalowanie aktualizacji, w tym BIOSu.

Trzeba jednak zachować ostrożność przy aktualizacji w ten sposób. Zaleca się wyłączenie programu antywirusowego / zabezpieczającego, gdyż może on przypadkowo zablokować proces aktualizacji, co z kolei może spowodować trwałe uszkodzenie płyty głównej. Powinniśmy także wyłączyć programy w tle.

Odpowiednie oprogramowanie możemy pobrać ze strony producenta płyty głównej.

ASRock – w folderze z pobraną aktualizacją BIOSu powinniśmy znaleźć plik *. exe. Klikamy w niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Uruchom jako administrator”. Aktualizacja wykona się automatycznie w wierszu polecenia.

ASUS – aplikacja ASUS Update, która służy do aktualizacji zarówno BIOSu jak i sterowników do chipsetu i innych podzespołów zintegrowanych z płytą główną

Gigabyte – wspomniana aplikacja @BIOS w odpowiedniej wersji dla naszego chipsetu na płycie głównej

MSI – narzędzie MSI Live Update, które pozwala zarówno wygenerować bootowalny USB jak i pobrać oraz zaktualizować BIOS automatycznie

Z reguły odpowiednie dla naszej płyty narzędzie poprowadzi nas za rączkę, a nawet samo pobierze odpowiednią aktualizację. pl/uploaded/News%20September%202014/BIOS-Aktualizacja/at-bios. png" alt="@Bios - aktualizacja BIOSu Gigabyte z poziomu WIndows" width="562" height="246"/>

Przykładowo, powyżej możemy zobaczyć zrzut ekranu z aplikacji @BIOS dla płyt Gigabyte. Możemy tu zrobić kopię zapasową obecnego BIOSu (Save Current BIOS to File), a następnie zaktualizować go z dysku (Update BIOS From File). Wskazujemy odpowiedni plik z wypakowanej przez nas paczki i potwierdzamy instalację. BIOS zostanie zaktualizowany, a my musimy uruchomić komputer ponownie.

[Płyta główna] Jak zaktualizować oprogramowanie BIOS płyty głównej?

ASUS oferuje trzy sposoby aktualizacji oprogramowania BIOS płyty głównej

● Zaktualizuj BIOS w menu BIOS (EZ Flash) — zob. strona często zadawanych pytań (FAQ): [Płyta główna] ASUS EZ Flash 3 – Wprowadzenie

● Zaktualizuj BIOS w systemie Windows (EZ Update) — zob. com/pl/support/FAQ/1012152/">[Płyta główna] Aktualizacja EZ – Wprowadzenie

● Zaktualizuj BIOS, przechodząc do opcji Shutdown (wyłączenie) lub Uninstall CPU (odinstaluj procesor) (USB BIOS FlashBack); ma zastosowanie tylko do niektórych modeli. Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoja płyta główna obsługuje funkcję USB BIOS FlashBack — zob. com/pl/support/FAQ/1038568/">[Płyta główna] Jak używać USB BIOS FlashBack™?

*Adnotacja:

1. Aktualizacja BIOS może wiązać się z ryzykiem nieuruchomienia się komputera. Przed aktualizacją BIOS należy najpierw utworzyć kopię zapasową danych.

2. Starsze modele płyt głównych mogą mieć nieco inny interfejs użytkownika.

3. Na czas procesu aktualizacji podłącz urządzenie do zasilania i pamiętaj, aby nie używać klawiatury, myszy ani nie odłączać urządzenia USB.

4. Jeśli po zapoznaniu się z treścią często zadawanych pytań (FAQ) działanie jest nadal utrudnione lub odbiegające od normy, skontaktuj się z Centrum Serwisowym ASUS w celu aktualizacji BIOS.

Pytania i odpowiedzi

Pyt. 1: Czy starszą wersję BIOS płyty głównej można przywrócić zamiast nowszej wersji?

Odp. 1: Jest to uzależnione od treści, których aktualizacja BIOS dotyczy, dlatego też nie można kategorycznie potwierdzić, że można przywrócić jakąkolwiek starszą wersję BIOS. Jeśli masz problemy z aktualizacją BIOS, zwróć się do Centrum Serwisowego ASUS, aby uzyskać dodatkową pomoc. Jeśli musisz przywrócić starszą wersję BIOS, możesz nadal używać aplikacji EZ Flash lub EZ Update, aby potwierdzić, czy przywrócenie starszej wersji BIOS jest możliwe.

Pyt. 2: Po pomyślnej aktualizacji BIOS i ponownym uruchomieniu ekran jest czarny. Jak rozwiązać ten problem?

Odp. 2: Wyczyść układ CMOS, aby upewnić się, że komputer może się uruchomić — zob. często zadawane pytania (FAQ): Jak wyczyścić układ CMOS? Jeżeli problem się utrzymuje, skontaktuj się z działem wsparcia produktu ASUS.

Pyt. 3: Ekran i pasek postępu zatrzymały się podczas aktualizacji BIOS. Jak rozwiązać ten problem?

Odp. 3: Odczekaj 3–5 minut. Jeśli nic się nie zmieni, skontaktuj się z Centrum Serwisowym ASUS w celu potwierdzenia, czy konieczne jest przesłanie urządzenia do naprawy.

Pyt. 4: Nowo zakupiony procesor nie uruchamia się. Na oficjalnej witrynie internetowej ASUS procesor jest wymieniony na liście procesorów wymagających aktualizacji. Jak rozwiązać ten problem?

Odp. 4: Metoda 1: Jeśli stary procesor, który jest wymieniony na liście pomocy technicznej na oficjalnej witrynie internetowej ASUS, możesz włączyć, zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji i użyj nowego procesora.

Metoda 2: Sprawdź, czy płyta główna obsługuje USB BIOS FlashBack. Jeśli tak, możesz użyć narzędzia USB BIOS FlashBack do aktualizacji BIOS z poziomu opcji statusu Shutdown (wyłączenie).

Metoda 3: Jeśli nie możesz zaktualizować BIOS z wykorzystaniem żadnego z powyższych rozwiązań, skontaktuj się z Centrum Serwisowym ASUS, aby uzyskać usługę aktualizacji.

Pyt. 5: Jeśli wersja BIOS płyty głównej jest znacznie starsza niż wersja określona na oficjalnej witrynie internetowej ASUS, czy konieczna jest aktualizacja do każdej wersji po kolei, aż do wersji najnowszej?

Odp. 5: Bez szczególnej przyczyny nie ma potrzeby aktualizowania do każdej wersji, wystarczy aktualizacja do wersji najnowszej.

*Przed aktualizacją BIOS to najnowszej wersji, dostępna jest specjalna wersja BIOS, która musi zostać zaktualizowana w niektórych modelach.

Pakiet Podstawowy ESI[tronic] to podstawowy pakiet firmy Bosch do profesjonalnej diagnostyki, napraw i konserwacji. Umożliwia wykonywanie diagnostyki układów elektrycznych na profesjonalnym poziomie i oferuje szeroki zakres innych funkcji dla wszystkich ujętych pojazdów. Znane usterki w pojeździe można szybko i kompleksowo wykryć oraz naprawić.

Informacje o pojeździe

Ważne informacje podstawowe dla wszystkich ujętych pojazdów obejmujące typ modelu, moc znamionową, oznaczenie silnika i rodzaj napędu, a także zainstalowane systemy i przypisane informacje.

Diagnoza sterowników

Diagnoza stanowi centralny element: wyświetlanie zainstalowanych systemów i kodów usterek zapisanych w pamięci wraz z przebiegiem kilometrów w podsumowaniu, kasowanie kodów usterek, wyświetlanie wartości rzeczywistych i przygotowywanie ich w formie graficznej, uruchamianie nastawników, resetowanie okresów serwisowych, przeprowadzanie automatycznych testów, kalibracja czujników i systemów oraz adaptowanie komponentów.

Katalog części zamiennych

Dostęp do pełnego katalogu części zamiennych Bosch, w tym numerów zamienników, biuletynów informacji serwisowych oraz instrukcji montażu.

Naprawy oparte na znanych błędach online (EBR)

Znalezienie właściwego rozwiązania w kilka sekund, w przypadku trudnych do zdiagnozowania usterek. Naprawy oparte na znanych błędach online (EBR) obejmują zestawienie usterek powtarzających się w kilku modelach pojazdów, w łatwych do odczytania rekordach danych. Ilekroć jedna z tych znanych usterek pojawia się podczas procesu diagnostycznego, program ESI[tronic] zaleca mechanikowi metodę naprawy, która została już sprawdzona w innym miejscu.

Pakiet Zaawansowany ESI[tronic] to kolejny poziom profesjonalnego wyposażenia stanowiska pracy z firmy Bosch. Oprócz pakietu Podstawowego ESI[tronic] dostępne są również podręczniki i instrukcje firmy Bosch oraz innych producentów. Usługa Connected Repair zapewnia historię serwisowania i konserwacji, a także informacje o naprawach, a każdą wizytę można dokumentować za pomocą aparatu w smartfonie.

Podręczniki i instrukcje

Krok po kroku do przyczyny usterki. Zweryfikowane instrukcje diagnostyki i naprawy oraz podręczniki firmy Bosch oraz producentów OEM zawierają informacje dotyczące sprawdzania podzespołów, lokalizacje w samochodzie, instrukcje demontażu i montażu, wartości nominalne, schematy elektryczne, opisy działania, opisy magistrali i pomocne objaśnienia zasad eksploatacji.

Connected Repair

Łączy dane z urządzeń biurowych oraz sprzętu warsztatowego. Można tworzyć, sortować i archiwizować dane klientów i pojazdów, wyniki diagnostyki, raporty z badań oraz dokumentację fotograficzną na urządzeniach mobilnych.

Pakiet ESI[tronic] Mistrz to kompleksowy pakiet Bosch do profesjonalnej diagnostyki pojazdów. Zapewnia wsparcie dla wszystkich zadań związanych z diagnostyką, naprawą i konserwacją, a także dostarcza informacji i funkcji związanych z diagnozowaniem, naprawami, serwisowaniem, częściami zamiennymi, dokumentacją i zarządzaniem danymi.

Schematy elektryczne systemów komfortu

Obszerna baza danych zawiera wszystkie schematy ważnych systemów pojazdu, takich jak sterowanie silnika, systemy komfortu i magistrale danych. Odnosi się do bezpośredniego miejsca instalacji i oznaczenia każdego komponentu, oferując jednocześnie optymalne korzystanie dzięki szybkiemu i łatwemu przeglądaniu.

Plany przeglądów okresowych i informacje

Ważne informacje o naprawach pojazdów można wywołać z kilku kart rejestracyjnych. Są to między innymi informacje o okresach przeglądów, potrzebnych częściach, rozmiarze i ciśnieniu opon oraz informacje dotyczące programowania. Wszystkie karty rejestracyjne posiadają bezpośrednie łącze do diagnostyki.

Naprawa komponentów D+E, Części zamienne do diesli

Naprawa komponentów D+E

Pakiet D+E (Diesel & Electric) zawiera wyczerpujące informacje na temat części zamiennych oraz naprawy osprzętu diesli i podzespołów elektrycznych. Pozwala to na prawidłową identyfikację pojazdu i całej gamy wyposażenia z firmy Bosch i obejmuje instrukcje napraw, a także biuletyny informacji serwisowych i telegramy dotyczące komponentów. Dzięki instrukcjom krok po kroku oraz prostej i przejrzystej strukturze możliwa jest profesjonalna naprawa podzespołów.

Części zamienne do diesli

Silniki wysokoprężne stają się coraz bardziej wymagające, a stosowane rozwiązania techniczne – wyższe ciśnienia wtrysku i bardziej precyzyjne dozowanie paliwa – stają się coraz bardziej złożone. W rezultacie wiedza techniczna potrzebna do napraw i konserwacji cały czas poszerza się. System ESI[tronic]-D firmy Bosch, wiodącego producenta OEM w sektorze silników wysokoprężnych, zapewnia fachową pomoc zawierając dokładne informacje, takie jak wykazy bezpieczników i części do silników wysokoprężnych.

Elektryczne części zamienne

Ciągły wzrost różnych modeli i wersji pojazdów sprawia, że warsztatom znacznie trudniej jest nadążyć za ciągłą aktualizacją informacji o układach elektrycznych pojazdów. System Bosch ESI[tronic]-E może jednak pomóc, dostarczając dane dotyczące części do zespołów elektrycznych w przejrzystym i usystematyzowanym formacie.

Jak uaktualnić oprogramowanie Bosch 0 275 007 006

Bezpośredni link do pobrania Jak uaktualnić oprogramowanie Bosch 0 275 007 006

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Jak uaktualnić oprogramowanie Bosch 0 275 007 006